Dnešek byl termínem dohlášek do European Jockey’s Cupu. Mezi uchazeče startu v některém ze čtveřice dostihů přibyla devítka nových jmen, z nichž zaujme především Mr Right, který doposud startoval pouze na irských drahách.

Pětiletý Mr Right je čerstvou akvizicí stáje Dr.Charvát a připravuje ho trenér František Holčák. K němu se přesunul od irského trenéra Johnnyho Levinse, který ho nachystal celkem k pětici vítězství. Všechny posbíral v posledních dvou sezónách v handicapových dostizích, když naposled se prosadil v dubnu na distanci 1200 metrů. Poté jeho rating poprvé poskočil na 90 liber, ale v dalších dostizích ukázal, že umí ještě více. Během května totiž ve třech startech na tratích 1200 až 1400 metrů neupadl z tabule. Na jeho sklonku skončil na dráze v Curragh v prestižním handicapu s dvaceti účastníky čtvrtý, když porazil i Gr.1 vítěze Maareka, za což obdržel dokonce známku 93 liber. Od té doby se na dráze neukázal. Jeho výsledky každopádně napovídají, že by měl ve středoevropském regionu patřit ke špičce.

Na přihláškách nejbohatšího českého rovinového dostihu otevřeného starším koním přibyla ještě dvojice koní. Tříletý český odchovanec Riverton naposled zvítězil v karlovarské dvojce a Master Of Gold se zaskvěl triumfem v Gomba handicapu. Jeho trenér Grzegorz Wroblewski dnes dohlásil ještě další dva své svěřence. Do EJC Middle totiž směřuje v jediném startu vítězný polobratr nejlépe hodnoceného koně světa za rok 2010 Harbingera Polish Pearl a do EJC Long – 39. VC českého turfu v posledních dvou startech neporažený Passepartout. Jedna dohláška dorazila i ze zahraničí, když do EJC Middle míří svěřenec německé trenérky Kamily Schau Dorado, který letos získal dvojici umístění v německých dvojkových handicapech. Mezi uchazeče startu v 81. EJC Gerschově memoriálu přibyla trojice koní, z nichž už se na dráze ukázal Lianel. Svěřenec Heleny Vocáskové zahájil kariéru velmi dobře, když v Simsonově ceně nestačil pouze na dosavadního lídra dvouletého ročníku Golden Alighieriho.