První dostih startuje za:

Celý článek

EJC v době Covidu-19: Tentokrát bez after-party i autogramiády

25 Zář, 2020 / 0

V neděli 27. září se do Chuchle Areny Praha vrací Evropský pohár žokejů. Šestý ročník nejbohatšího rovinového mítinku české sezóny se vzhledem k pandemii Covidu-19 a souvisejícím vládním opatřením bude odehrávat ve zvláštním režimu. Hlavním posunem oproti minulým sezónám je omezení kapacity areálu na 2000 osob a také výrazné omezení doprovodného programu.

„Evropský pohár žokejů proběhne v souladu se všemi platnými vládními nařízeními. S těžkým srdcem jsme proto museli provést několik nezbytných změn,“ řekl za pořadatele Jiří Vávra.

Již dříve bylo oznámeno zrušení after-party i módní přehlídky v tribuně. S ohledem na mezinárodní rozměr mítinku a ochranu zdraví žokejů i diváků se nebude konat ani tradiční autogramiáda. „Víme, že autogramiáda patří každý rok k nejpopulárnějším částem programu. Připravujeme proto aspoň symbolickou náhradu. Zájemců budou k dispozici již podepsané kartičky všech zúčastněných jezdců,“ dodal Vávra.

Konání populární after-party v tribuně Chuchle Areny Praha znemožňují současná pravidla platící v České republice. „Samozřejmě nás to mrzí, neboť jsme i letos chystali atraktivní program, ale jsme si vědomi, že ve stávající situaci by bylo pořádání takové akce nezodpovědné. After-party tedy odkládáme na příští rok a v neděli bude veškerá pozornost soustředěna na tu hlavní, dostihovou, část programu,“ uvedl Tomáš Machovský.

Stejně jako v případě ostatních zářijových dostihových dnů je divácká kapacita Evropského poháru žokejů omezena. Zájemci si mohou zakoupit vstupenky s předstihem v prodejních sítích GoOut a Ticketportal. Zbylé vstupenky budou prodávány v neděli na pokladně areálu, ale pouze do vyčerpání kapacity. Zároveň neplatí volný vstup držitelům ročního kupónu MHD na kartě Lítačka.

Pořadatelé připomínají, že povinnost zakrývání úst a nosu byla nově rozšířena i na venkovní veřejné akce s více než 100 přítomnými lidmi a nadále je třeba nosit roušky také ve vnitřních prostorách jako je tribuna, vážnice či šatny jezdců. „Zejména v zázemí, kde se pohybují žokejové a realizační týmy, bude nošení roušek pečlivě kontrolováno. Zdraví všech účastníků a přítomných má nejvyšší prioritu,“ zdůraznil Machovský.

„Podle nařízení Ministerstva zdravotnictví a Hygienické stanice hl. m. Prahy bude vstup do areálu umožněn pouze osobám s ochrannými prostředky dýchacích cest (rouška, respirátor, ústenka, šátek, šál). Povinnost mít tyto prostředky, ve vnitřních i venkovních prostorech, platí v celém průběhu akce, bude kontrolována a důsledně vyžadována,“ uvádí na svých internetových stránkách Chuchle Arena Praha.

Po celém areálu budou opět rozmístěny stojany s dezinfekcí. Aby se zahraniční účastníci letošního Evropského poháru žokejů mohli bez komplikací vrátit domů, zajistí pořadatelé zájemcům z řad jezdců a trenérů po skončení dostihů test na Covid-19.

Celý průběh Evropského poháru žokejů bude vysílat Česká televize, tentokrát na programu ČT2. Více než tříhodinový přenos začíná ve 14:40.

Foto: Martin Haleš www.martinhales.com