Vzájemná domluva mezi Jockey Clubem České republiky a závodištěm v pražské Chuchli konečně dostala za pomyslných pět minut dvanáct určitou podobu, a prestižní mítink LOKO TRANS Evropský pohár žokejů 2016 se uskuteční! A to v plném rozsahu, o jakém jsme informovali, a navíc opět „doma“ v Praze! Přinášíme Vám kromě této fantastické zprávy několik nových a upřesňujících informací, jak probíhají všechny přípravné práce.

Nejednalo se o žádnou snahu více zviditelnit náš podnik kauzou kolem neuzavření smlouvy o výši startovného mezi Jockey Clubem a závodištěm, opravdu vše směřovalo k neuskutečnění se mítinku a zřejmě i mnoha dalších. Jsme proto rádi, že se zainteresované strany chytily za hlavu, a my se tak můžeme opět těšit na špičkové jezdecké výkony v sobotu 24. září už od 12 hodin. Jeden z krizových scénářů, jak Evropský pohár zachránit, byl uskutečnit akci v Bratislavě. Jednání s dostihovou dráhou u našich sousedů proběhla a byla nadmíru vstřícná. Za velkou ochotu děkujeme. Zohledníme ji v budoucnosti našich dostihových projektů.

V programu výjimečného dne, který si pod hlavičku vzaly zejména dvě společnosti LOKO TRANS a LERAM, figuruje avizovaných DEVĚT dostihů s celkovou dotací 3,9 mil. korun. Nejvýznamnější dostih dne se poběží na 1 400 metrů o 1,65 mil. korun. Další hlavní dostihy dne budou tři a poběží se na 1 600 metrů (dvouletí koně), 1800 a 2400 metrů (tříletí a starší koně). Jednotlivá dotace na tyto dostihy činí 550 tisíc korun.

Program doplní unikátní projekt organizátorů akce dát prostor a možnost českým chovatelům a stájím ukázat své koně v co nejlepším světle před profesionální dostihovou veřejností v rámci pětice menších doprovodných dostihů, ale vždy s předními evropskými žokeji v sedle! Jedinečná příležitost. Startovné v hlavních třech dostizích budou velkorysá 3 %, jen v doprovodných menších dostizích to bude klasických 5 %. A do sedel se i za tu nenadsazenou cenu dostanou evropské hvězdy a nikdo by koně neprověřil na naší dostihové scéně lépe. Využijte tuto senzační možnost, žokejové startují pravidelně v Dubaji a po celé Evropě.

Zdlouhavá a nakonec úspěšná jednání tak nyní dala organizátorům ještě relativně dobrý časový prostor pro oslovení a pozvání nejlepších možných žokejů do Prahy. A chystají se jednoznačně opět velké bomby. S jejich odtajněním brzy přijdeme, takže zůstaňte na příjmu. Loni jsme Vám slibovali určitou hvězdu, kterou se nám nakonec do Prahy přivést nepovedlo, ale letos vše směřuje k opaku. Rádi bychom na tomto místě poděkovali panu Karlu Jalovému, jednateli společnosti LOKO TRANS, a panu Milanu Křížovi, jednateli společnosti LERAM, že ustáli situaci kolem obstrukcí mezi JC a závodištěm v Chuchli a své úsilí a nemalé prostředky pro uskutečnění skvělého sportovního dne do poslední chvíle nestáhli.

Za tým organizátorů podepisuje smlouvu s pražským závodištěm firma LYCIANO GROUP a všechno je už nyní smluvně v pořádku a Praha i celá naše krásná malá republika v srdci Evropy se mohou těšit na pokračování jedinečného dostihového dne, povýšeného opět o nějakou tu kategorii směrem vzhůru. Jednáme s žokeji, dolaďujeme program, máte se na co těšit!