První dostih startuje za:

Celý článek

Evropský pohár žokejů proběhne i v letošní sezóně, potvrdili pořadatelé

27 Kvě, 2020 / 0

Evropský pohár žokejů si od roku 2015 vydobyl pevné místo v dostihovém kalendáři. Jeho pořadatelé tento týden ujistili, že by uspořádání letošního ročníku souboje hvězdných žokejů na špičkových koních regionu neměla zhatit ani krize spojená s pandemií onemocnění Covid-19.

„Zahájili jsme práci na šestém ročníku Evropského poháru žokejů. Navzdory současné situaci doma i ve světě s ním pevně počítáme a jsme odhodláni nabídnout českým dostihovým příznivcům opět špičkovou podívanou na evropské úrovni,“ řekl za tým pořadatelů Tomáš Machovský.

Součástí prestižního mítinku je i nejbohatší rovinový dostih na českém území, který se loni běžel o celkovou dotaci 2,6 milionu korun a pro vítězství si doběhl ve Francii trénovaný Zock pod žokejem Eduardem Pedrozou. Celkovým vítězem pátého ročníku EJC se stal hvězdný belgický žokej působící ve Francii Christophe Soumillon, díky němuž měla akce konaná v Chuchle Areně Praha velkou publicitu po celé Evropě.

V původní termínové listině na rok 2020, vydané ještě před pandemií, měl Evropský pohár žokejů přidělen termín 26. září. Pořadatelé nyní jednají o všech důležitých detailech a otázkách, nutných pro zdárné uspořádání celého mítinku. „Pandemie a s ní spojená krize je samozřejmě významný faktor. Spolu s našimi partnery děláme vše pro to, abychom i v této těžké době mohli ponechat dotace ve stejné výši, jak byly vypsány ve zveřejněných propozicích. Ve hře je lehké navýšení přihlášek o jedno procento ve výši obvyklé pro zbylý dostihový provoz v Česku,“ vysvětlil Machovský.

V předchozích sezónách byla uzávěrka přihlášek pro čtveřici jedničkových dostihů v rámci Evropského poháru žokejů stanovena na konec května. V současné situaci byli pořadatelé nuceni tento termín posunout. „Letošní uzávěrka bude z pochopitelných důvodů později, rádi bychom požádali majitele a trenéry o trpělivost. Všechny důležité informace včetně data, místa konání a aktualizovaných propozic budou zveřejněny v nejbližší možné době,“ dodal Machovský.

 

Foto: Martin Haleš (martinhales.com)