Když Gérald Mossé před třemi lety zavítal do Prahy na Evropský pohár žokejů, byl vnímán jako především jako žijící legenda dostihového sportu. 52letý Francouz však stále nepatří do starého železa a stále znovu na sebe upozorňuje novými úspěchy.

 

Server Thoroughbredracing.com ho v polovině dubna vyhlásil žokejem týdne, když Mossé během jednoho víkendu zaznamenal hattrick na scéně grupy 3. Dvě z těchto vítězství si připsal v britském Newbury a třetí přidal v Düsseldorfu na horkém favoritovi Stormy Antarctic.

 

„Mossé představuje obrovský přínos pro jakéhokoli koně. V posledních letech pravidelně jezdí ve Velké Británii pro celou řadu stájí. Dokazují to i jeho nejnovější úspěchy pro Davida Elswortha a Hughieho Morrisona,“ napsal server.

 

V pomyslném žebříčku žokejů, kteří bodují pro největší počet stájí, Mossé podle Thoroughbredracing.com obsadil třetí příčku za Manuelem Francem a Coreym Brownem, ale před Olivierem Peslierem, Kentem Desormeauxem či bratry Demurovými. Svých 21 grupových vítězství ve sledovaném období dosáhl ve službách patnácti různých trenérů.

 

Gérald Mossé při své zatím jediné účasti v Evropském poháru žokejů v roce 2016 dovedl hnědáka Always On Sunday k triumfu start – cíl v EJC Long Elkov Elektro, ve vrcholu mítinku EJC Leram Million skončil druhý v sedle outsidera 17:1 Arifa. Na chuchelské dráze se umístil i s klasickou vítězkou Partyday.

 

„Věk je jen číslo, stále se v sedle cítím skvěle,“ řekl Mossé v rozhovoru pro Českou televizi.

 

Žijící legenda francouzských dostihů byla v jednání i pro loňský ročník EJC, její návrat do Prahy nakonec zhatila termínová kolize s jinými mítinky. V říjnu Mossé hájil české barvy v Chantilly, kde finišoval čtvrtý v grupě 2 Prix du Conseil de Paris na hvězdném Nagano Goldovi.