Konečně je to tady! Už pozítří, v sobotu, tady poprvé máme dlouho očekávaný Evropský pohár žokejů 2015. Sen nadšenců a organizátorů se stal skutečností. Pokusili se do Prahy pozvat přední evropské žokeje i koně a velká část z nich neobvyklou nabídku do jednoho z nejkrásnějších měst na světě s nadšením přijala! Každá země si hrdě hájí své významné dostihové akce a pro divácky velmi atraktivní konfrontaci žokejů z opačných koutů Starého kontinentu se prozatím nikdo neodhodlal. Až do teď. Až do českého nápadu. Ten je tady a začne psát novou historii v mezinárodních evropských rovinových dostizích.

video-odkaz

Sobotní den bude v Chuchli hostit pětici dostihů s celkovou dotací bezmála čtyř milionů korun. Minimálně střední Evropa nikdy tak dobře dotovaný rovinový dostih nepořádala a nezažila. Očekává se mimořádný zájem diváků i médií. Chuchle rovněž přivítá velmi významné hosty. Účast potvrdili zástupci Jockey klubu Japonska, Jockey klubu Slovenska a Jockey klubu Maďarska. Velkou pozornost zaznamenal Evropský pohár žokejů ve Francii, ze které přicestují početní zástupci médií, dokonce televizních.

Domácích médií se zúčastní vyloženě desítky. Jejich zájem nejlépe prezentuje Česká televize, která obvykle z dostihových dní v Chuchli odvysílá přímý přenos v délce kolem 60 minut. Z Evropského poháru žokejů se ovšem bude živě vysílat minimálně 140 minut! Očekává se velký zájem televizních diváků v řádu prvních stovek tisíc. Významným mediálním partnerem akce je rovněž iSport. Provádět dostihovým dnem bude v areálu navíc skvělá bavičská a moderátorská dvojice Leoš Mareš a Patrik Hezucký.

Jak jsme předeslali již dříve, v areálu dostihového dne bude v sobotu připraven snad historicky největší počet různých atrakcí pro děti. Ani početná rodinka se nebude nudit ani chviličku! Vše je samozřejmě zdarma, na radosti dětí vydělávat nebudeme. To ostatně platí i o ceně vstupného, které je stanoveno na 200 korun a děti do 15 let jdou úplně zdarma. Takovou cenu na sportovní akci celoevropského významu za půldenní program a využití atrakcí zdarma rozhodně nikde jinde neuvidíte.

Fandit budeme kromě krásnému sportu obecně hlavně dvojici českých jezdeckých hvězd, a to dvojnásobnému německému šampionovi Filipu Minaříkovi a pětinásobnému českému, trojnásobnému španělskému a také slovenskému šampionovi Václavu Janáčkovi. Dále budeme moci sledovat dva italské šampiony Umberta Rispoliho a Cristiana Demura. Z Francie přicestují Fabris Veron a Théo Bachelot. Po jednom zástupci přicestuje z Irska, odkud nastoupí Tadhg O’Shea, švédské zájmy bude zastupovat příslušník tamní jezdecké špičky Per Anders Graberg. Britskou kolébku turfu bude zastupovat Martin Dwyer. Naše východní sousedy přijede reprezentovat pětinásobný slovenský šampion Jaroslav Línek, polskou jezdeckou školu bude prezentovat dvojnásobný tamní šampion Szczepan Mazur a konečně z Kazachstánu pochází tuzemský šampion z posledních dvou sezón Bajuržan Murzabajev.

Organizátoři neponechali nic náhodě a moc dobře vědí, že klíčovým parametrem pro úspěch dostihového dne bude počasí. O sledování povětrnostní situace se stará profesionální meteorolog a už zítra vydáme co nejvíce podrobnou předpověď počasí pro Evropský pohár žokejů. A prozraďme, že je na konec září pozitivní! Zůstaňte na příjmu.

Těšíme se na Vás! Pojďte s námi vytvořit pořádný divácký rekord a dostat nové povědomí o krásném sportu nejenom do české společnosti. Buďte s námi u základů dostihového mítinku, který se může v horizontu několika let stát jednou z nejvýznamnějších edicí Starého kontinentu. Pojďte ukázat, jakou tradici má v českých zemích chov a trénink koní. Evropský pohár žokejů 2015 je za dveřmi!