Dva české žokeje uvidí v akci návštěvníci  sobotního pražského evropského jezdeckého poháru. Filipa Minaříka doplní multišampion žokejských žebříčků v Česku a ve Španělsku, Václav Janáček.  A stejně jako jeho kolega, i on se do Prahy velmi těší a novince v českém dostihovém kalendáři ukazuje jednoznačně palec vzhůru.
„Je to událost, která určitě české dostihy posunuje někam dál,“ myslí si Janáček.  „Já v poslední době jezdím v několika zemích, ale myslím, že na  takovouto akci  můžeme být v Česku hrdí. Jsem moc rád, že se ji povedlo dát dohromady  a těší mě, že se na ni dostanu taky jako aktivní účastník.“
Janáček v současné době plní své jezdecké povinnosti především ve Španělsku, kde se sezóna rozjela se značným zpožděním,  ale v příštích dnech se v Česku ukáže nejenom v sobotu, ale také v pondělních Karlových Varech. „Bude to pro mě celkem náročný víkend na cestování, v neděli máme dostihy v Madridu, ale vzhledem k tomu, co představuje sobotní pražský mítink, jsem vůbec neuvažoval o tom, že bych do Prahy nepřijel.“
Janáček, který je mezi středoevropskými majiteli a trenéry populární volbou, se v průběhu odpoledne objeví na  koních chystaných v Česku, Maďarsku i Slovensku. „Samozřejmě, těší mě, že  o mě mají zájem trenéři v různých zemích, myslím, že mám pro sobotu zajímavé koně a můžeme udělat zajímavé výsledky. Jenže šancových koní je v sobotu celá řada, soutěž žokejů bude určitě vyrovnaná.  Jen je škoda, že se do dostihů poháru nepřihlásilo více koní. Takhle výborná jezdecká společnost se v Praze jen tak nesejde a i menší majitelé tady měli výbornou možnost získat na své koně špičkové žokeje,“ konstatuje Janáček.
O dobrém přijetí mítinku mezi jezdeckou komunitou nemá pochybnosti a věří, že i na tomto poli získá Praha zásluhou sobotního programu dobré body.  „To, že do Prahy přijedou jezdci jako Demuro, Veron nebo Filip Minařík, to musí být samo o sobě pro český turf velkou událostí, navíc  se dají čekat špičkové dostihy bez vyložených favoritů. Dostihy mají šanci se ukázat v tom nejlepším světle.“ Václav Janáček věří, že  pražský mítink si  po mohutné propagaci cestu k návštěvníkům najde a stane se prvním ročníkem, na který naváže další pokračování. „Byla by veliká škoda, kdyby takhle dobrá myšlenka  zapadla,“ dodává úřadující španělský šampion.

 

Zdroj: http://www.dostihovy-svet.cz/cs/node/5642

Zdroj fotografie: http://www.galopp-reporter.cz/