Velkolepý dostihový mítink Evropský pohár žokejů je za námi. Chuchle praskala ve švech, na obloze zářilo slunce a všichni jsme si užili parádní dostihovou podívanou. A jednoznačně nás potěšily výkony domácích žokejů, v podobě v česku zdomácnělého Bayurzhana Murzabayeva dokonce vítězství! Gratulujeme!

Doběhy byly napínavé, ve všech devíti dostizích bylo na co koukat a o co se na turfu prát. Zajímalo nás oficiální číslo divácké návštěvy, které se zastavilo na přibližných 7 500 příznivcích dostihů. Je to rekord. Opět se o něco zvýšilo od loňského prvního ročníku mítinku a je to pro nás jasná zpráva, že vás dostihový den plný evropských hvězd oslovil a baví.

vysledky

Vítězem druhého ročníku Evropského poháru žokejů se stal kazašský Bayurzhan Murzabayev, který zásluhou dvou vítězství a dvou čtvrtých míst získal 16 bodů. Bayurzhan už pět let působí v našem turfu, takže ho částečně a rádi bereme napůl za domácího žokeje. Druhý byl český zástupce z nominace Václav Janáček se 14 body. Na třetím místě skončila největší jezdecká hvězda dne Gerald Mossé, který nadchl publikum svým výkonem v sedle Always On Sunday při EJC Long Elkov Elektro dostihu.

murzabayev

Pražská Chuchle viděla senzační festival předních evropských žokejů v napínavých dostizích a prvotní ohlasy samotných aktérů z turfu jsou mimořádně nadšené a pozitivní. Mítink se jim moc líbil, Praha se jim moc líbila, závodiště se jim moc líbilo, protože je velmi férové, a už nyní neoficiálně naznačili, že by se sem za rok zase moc rádi podívali.

Děkujeme všem za podporu, návštěvu a doufáme, že jste si Evropský pohár žokejů užili!