Klíčem k úspěchu Evropského poháru žokejů 2015 bude samozřejmě počasí. Právě stav oblohy, srážky, teplota, vítr, to vše ovlivňuje podmínky pro koně a žokeje, a také na druhé straně samozřejmě divácký komfort. Tým organizátorů edice má mezi sebou odborného meteorologa, který povětrnostní situaci během uplynulých dní bedlivě sledoval a nyní se snaží poskládat z meteorologických modelů co nejpřesnější předpověď na náš velký den, ten nastává již zítra! Jeho interpretaci shrnuje následující příspěvek.

Pražská Chuchle má díky nízké nadmořské výšce a okolnímu tepelnému ostrovu hlavního města velmi dobré dispozice pro jistotu slušných teplot a přívětivého počasí. Pokud na naše území nezasahuje vyloženě výrazná srážková vlna, nebo neprobíhá vpád velmi studeného vzduchu, není se příliš čeho obávat.

Zítřejší situace bude na území České republiky dosti proměnlivá mezi jednotlivými místy, na Moravě například bude zejména ráno a dopoledne pršet, avšak střední Čechy s hlavním městem ve svém středu vycházejí výrazně lépe! Modely se víceméně shodují na odpolední teplotě 18°C, která je na konec září solidní, dokonce mírně nadprůměrná, a při vhodné volbě oblečení a obuvi velmi příjemná.

Na obloze se sice očekává oblačnost, takže nemůžeme čekat po celý den sluneční paprsky, avšak riziko srážek z těchto oblaků je minimální. Výjimečně se může dostavit slabá přeháňka, která ale nebude mít na komfort diváků prakticky vliv. Český model ALADIN se srážkami dokonce nepočítá vůbec. Vanout bude jen mírný severní vítr a jeho přítomnost je paradoxně velmi vítána! Snižuje totiž riziko obvyklých podzimních mlh v údolí řek na minimum.

Sečteno podtrženo, očekává se příjemné ryze podzimní počasí, které zřejmě nebude vyloženě prosluněné, ale slušné teploty a velmi malé riziko srážek dávají tušit, že tohle bude mimořádně povedený dostihový den, vůbec ten nejvýznamnější v historii pražské Chuchle!

 

Zítra je to tady! Dočkali jsme se! Sen se stal skutečností! Přejeme všem návštěvníkům Evropského poháru žokejů 2015 co nejkrásnější sportovní, kulturní, zábavní i společenské zážitky a nesmírně se na Vaši návštěvu těšíme! Všichni společně píšeme novou etapu českých rovinových dostihů, které se nyní nesmazatelně zapíší do evropského kalendáře.

Zdroj fotografie – Galopp Reporter: http://www.galopp-reporter.cz/galerie/2015/velka-chuchle-16-7-2015