Loni na podzim stál Milan Kříž se společností Leram za Cenou zimního favorita, která skončila úspěchem, a před letošní sezónou přišel s myšlenkou Evropského poháru žokejů. Čtyři dny po akci už může hodnotit inaugurační ročník. „Já sám za sebe jsem maximálně spokojen. Samozřejmě drobné chybky byly, na kterých musíme ještě pracovat, ale přišlo za mnou mnoho lidí, kteří poděkovali a byli spokojení,“ těší Milana Kříže.

„Už na začátku jsem mluvil o tom, že rozhodnou majitelé a počasí. Koní mohlo být o trochu více, ale počasí bylo solidní a myslím si, že návštěva byla tak akorát, kdyby přišlo víc diváků, tak by dopravní systém asi zkolaboval, ale s tím my jako pořadatel nic neuděláme,“ kouká se zpátky iniciátor akce. Velmi dobrý ohlas měla celá akce i u žokejů samotných. „Všem se to líbilo a říkali, že příští rok opět přijedou, myslím si, že je to pro nás ta nejlepší reklama.“ Dostihový den zakončila velká after party, která končila až tři hodiny po půlnoci.

Dostihovou veřejnost zcela jistě zajímá, zda se taková akce bude konat i v budoucnu. Milan Kříž je zatím opatrný. „Nyní jsme si řekli, že si dáme týdenní pauzu, zhodnotíme přínosy a mínusy akce, ale negativa moc nejsou. Pokud se rozhodneme pokračovat, tak je to práce na celý rok i když tentokrát už by nemusel být tak velký program se sháněním žokejů, protože si to řeknou mezi sebou. Museli bychom se zamyslet i nad formátem dostihů, aby mohlo startovat, co nejvíce jezdců,“ objasňuje budoucnost Milan Kříž.

Velká akce s sebou nese i různé pikantní situace. „Dokonce za mnou přišel jeden z činovníků a omluvil se mi, že nevěřil, že je rozdíl mezi žokeji tak velký,“ dodává Kříž a přidal. „Když nakonec hrála Ústřední hudba Armády ČR italskou hymnu na počet vítěze, tak mi dokonce běhal mráz po zádech. Jedním z největších zážitků bylo pro mě vítězství Prince Orpena na kilometru. To byl výborný jezdecký výkon Cristiana Demura. Naopak zklamáním pro mě bylo, že jsme prezidentovi Jockey Clubu nestáli ani za pozdrav.“