Dlouhé čekání na prestižní mezinárodní dostihový den je u konce. V sobotu se v pražské Chuchli uskuteční vůbec poprvé v historii mimořádná dostihová edice s výběrem nejlepších žokejů Starého kontinentu. Organizátoři akci nazvali Evropský pohár žokejů 2015 a k vidění bude kromě pětice dostihů s bezmála čtyřmilionovou dotací exkluzivní doprovodný program a atrakce pro celou rodinu.

Zdroj fotografie: http://www.galopp-reporter.cz/galerie/2015/velka-chuchle-30-8-2015

Unikátní byla už jen myšlenka uspořádat podobný mítink v srdci Evropy, v překrásné Praze. Proto jste všichni srdečně zváni na chuchelské závodiště. Tým organizátorů sice plánuje udělat z podniku každoroční prestižní záležitost, avšak základy k podobné ambici budou položeny právě nyní a Vy můžete být u toho! Chov koní má v českých zemích velmi bohatou tradici, avšak není mu v poslední době věnováno tolik hrdé pozornosti. Chceme naši veřejnost nabádat podobnými ojedinělými akcemi k opačnému přístupu.

Dostihový den tedy nabídne pět dostihových klání, ve kterých se představí přední evropští žokejové, kteří přijali pozvání. Jmenujme nejprve dvojici českých jezdeckých hvězd, a to dvojnásobného německého šampiona Filipa Minaříka a pětinásobného českého, trojnásobného španělského a také slovenského šampiona Václava Janáčka.

Dále nezapomeňme na dva italské šampiony Umberta Rispoliho a Cristiana Demura. Nejpočetněji zastoupeným národem jsou Francouzi, kteří se v Chuchli představí hned tři, nejslavnějším z nich je Fabris Veron, dále přijedou Olivier Placais a Théo Bachelot. Po jednom zástupci přicestuje z Irska, odkud nastoupí Tadhg O’Shea, ze Španělska, které bude reprezentovat tamní osminásobný šampion Jose Luis Martinez, švédské zájmy bude zastupovat příslušník tamní jezdecké špičky Per Anders Graberg. Britskou kolébku turfu bude zastupovat Martin Dwyer. Naše východní sousedy přijede reprezentovat pětinásobný slovenský šampion Jaroslav Línek, polskou jezdeckou školu bude prezentovat dvojnásobný tamní šampion Szczepan Mazur a konečně z Kazachstánu pochází tuzemský šampion z posledních dvou sezón Bajuržan Murzabajev.

Špičkový sport bude provázet atraktivní společenský a doprovodný program, který bude moderovat Leoš Mareš. Vedle dalších VIP hostů se chystá vystoupení String Ladies a program Na Stojáka. V rámci „Ladies Day“ budou k vidění nádherné klobouky a přítomné dámy si budou moci doaranžovat vlastní kloboukovou kreaci podle svého vkusu. Inspiraci bezesporu načerpají na módní přehlídce přední české návrhářky Ivety Řádkové, kde se vedle klobouků ukážou také outfity vhodné nejen na dostihy.

V ukázkovém dostihu dětí a poníků se představí možné budoucí hvězdy dostihových drah, nebude chybět program pro rodiny s dětmi včetně tomboly a závodů o hodnotné ceny. Návštěvníci European Jockey’s Cupu si navíc budou moci porovnat dva různé světy rychlosti, k dispozici bude jak trenažér fomule 1, tak dostihový simulátor, na kterém se bude moci na několik okamžiků stát žokejem doslova každý. European Jockey’s Cup bude živě přenášen Českou televizí, která se s dvouhodinovým vysíláním přihlásí ze studia přímo na chuchelském závodišti.

Organizátoři akce si velmi cení všech návštěvníků dostihového dne, kteří se rozhodnou na závodiště zavítat, a pomohou tak podpořit nově se rodící výjimečnou mezinárodní sportovní akci na našem území. Proto stanovili výši vstupného na přijatelných 200 korun. Děti jdou navíc úplně zdarma. Věříme, že všichni společně co nejvíce podpoříme nový projekt, který nemá v rovinových dostizích na našem území obdoby, a prožijeme nádherný sportovní den v Praze.