Blonďatý sympaťák v sedle špičkových koní, to je a bude Filip Minařík mimo jiné na druhém ročníku Evropského poháru žokejů 24. září v pražské Chuchli. Jako jediný Čech v historii dokázal vyhrát více jak 1 000 dostihů. Ale nejenom to, on už těch triumfů má na kontě rovnou přes 1 500. Aktivní žokejské kariéře se věnuje již 26 let! Jeho účast na mítinku v České republice je vždycky velmi ojedinělá a jedinečná. Vynikající jezdec se totiž převážně pohybuje zejména v Německu a dalším zbytku západní Evropy, tedy v zemích dostihům více zaslíbených.

Nejúspěšnější český žokej byl dvakrát šampionem Německa, má na kontě spoustu dostihů grupy 1 včetně Velkých cen Badenu a kromě Německa jezdil také ve Francii, Švýcarsku, Turecku, Macau nebo Singapuru. Jeho mezinárodním úspěchům na nejvyšší scéně se nikdo z Česka zatím nepřiblížil. Na blížícím se Evropském poháru žokejů tak bude největší českou hvězdou a jeho výkony slibují velkolepou podívanou.

            Filip Minařík se nesmazatelně zapsal i do loňského úvodního Evropského poháru žokejů, kdy obsadil ve skvělé konkurenci předních evropských žokejů pátou pozici výsledkové listiny mítinku. Vynikající motivace zkusit se letos probojovat směrem k „bedně“. Nenechte si proto ujít i jeho výkony na blížícím se dostihovém dni, který do Prahy opět přivede evropské hvězdy rovinových dostihů.

Kompletní startovní listina bude už brzy známa a my Vás o ní budeme obratem informovat. To samé platí i o doprovodném programu, jehož přípravy nyní vrcholí. Proto vážení nejen sportovní přátelé, všichni jste srdečně zváni v sobotu 24. září do pražské Chuchle, kde se od 12:00 uskuteční druhý ročník LOKO TRANS Evropského poháru žokejů 2016. Velice se těšíme na Vaši účast na mimořádné sportovní, kulturní a společenské akci! Pište s námi nové dějiny unikátního dostihového projektu i letos!