A je to tady! Organizátoři Evropského poháru žokejů mají před sebou seznam žokejů, kteří se objeví na tomto senzačním a jedinečném mítinku! V součtu to dělá luxusních 12 národností, to jsme ani my nečekali. Na startu dostihů se objeví zástupci České republiky, Slovenska, Anglie, Francie, Švédska, Rakouska, Itálie, Kazachstánu, Španělska, Irska, Polska a Německa. Nevídané. Největšími hvězdami nominace jsou zkušená francouzská legenda Gerald Mossé a jedinečný anglický šampion Darryll Paul Holland. Objevilo se i několik omluvenek vzhledem k neskutečně nabitému programu hvězdných žokejů. I o tom vám povíme.

Na Evropském poháru žokejů se představí mimořádný výběr evropské dostihové špičky. Začněme například u našich ctěných východních sousedů. Přijede nejúspěšnější slovenský žokej historie Jozef Bojko. Ani na prahu čtyřicítky nic neslevuje ze své vizitky kvalitního jezdce s velkým přehledem v dostihu další slovenský žokej, a to Jaroslav Línek. Českou republiku bude reprezentovat rovněž dvojice žokejů. Václav Janáček je druhým nejúspěšnějším žokejem českých historických tabulek. Objeví se také jeden z nejzkušenějších českých rovinových žokejů Jan Rája, který aktuálně bojuje o titul českého šampiona. Filip Minařík se nakonec na poslední chvíli neobjeví, přestože všem s přípravou Evropského poháru žokejů 2016 pomáhal a za to mu děkujeme. Bohužel z důvodu blížícího se trialu na Zimní královnu a listed dostihu německé vedení stáje start na našem mítinku nepovolilo.

Za Francii budou startovat Theo Bachelot a legenda Gerald Mossé. Ze severského Švédska do Prahy zavítá Per-Anders Graberg. Hovoří se o něm jako o nejlepším žokeji Skandinávie. Anglii zastoupí další skutečná hvězda turfu, a to  Darryll Paul Holland. Polsko se bude prezentovat talentovaným Szczepanem Mazurem. Původem až z dalekého Španělska přijede Roberto-Carlos Montenegro. V současnosti ale působí ve Francii. Netřeba nějak zvlášť představovat původem kazachstánského jezdce, který působí u nás. Dvěma slovy Bauyržan Murzabajev. Zkušený a světaznalý zástupce Irska se jmenuje James „Jimmy“ Quinn. Pokračujeme Itálií, ze které se objeví dva jezdci. Umberto Rispoli a Alberto Sanna. Z Německa přijede mladý talent Dennis Schiergen. V Rakousku to dostihy moc nežije, avšak paradoxně evropský turf několik velmi dobrých rakouských žokejů zná. Přesvědčit i nás přijede Andreas Suborics.

Ztráty v nominaci, která nás mrzí, ale patří ke všednímu životu dostihových hvězd. O Filipu Minaříkovi byla řeč, ten nás mrzí opravdu hluboce. Cristian Demuro do Prahy opravdu chtěl, ale i v tomto případě se vedení rozhodlo připravovat svého hvězdného žokeje pro velké francouzské dostihy, konkrétně Cenu Vítězného oblouku. Fabrice Veron přijal jedinečnou možnost jezdit delší dobu v Japonsku. Olivier Peslier byl také svým vedením zastaven v předtuše velkých francouzských listed dostihů. Avšak za rok se s ním počítá co nejvíce a pro jeho start učiníme maximum.

I přes tyto omluvenky budeme mít na startu nejzajímavější dostihovou sestavu, jaká se kdy v Česku představila, takže vážení přátelé, už se nám to blíží. V sobotu 24. září se uskuteční druhý ročník Evropského poháru žokejů a bude to naprostá dostihová senzace. Evropský pohár žokejů začíná v 11:45, proto přijďte do Chuchle určitě již v tento čas. SKVĚLÉ NEJEN SPORTOVNÍ ZÁŽITKY VÁM VŠEM!