Díky Evropskému poháru žokejů se poprvé český turf dostává výrazněji za hranice. To se dělo už po prvním ročníku, ale ten druhý byl ještě úspěšnější a zahraniční média zpozorněla. Neznámý dostihový „východ“ Evropy začíná pořádat zajímavý dostihový mítink, na který se sjela zároveň poměrně zajímavá žokejská jména.

Je velkou senzací, že se náš na poměry západní Evropy skromný mítink dostal právě do Anglie, která je společně s Francií největší evropskou dostihovou velmocí. Konkrétně do periodika RACING POST, které vydalo zajímavé články o výsledcích z Prahy v tištěné i elektronické podobě. Jedná se o jeden z nejčtenějších anglických plátků o dostizích, takže dosah Evropského poháru žokejů na ostrovech není vůbec špatný.

Ostrovy navíc měly v Praze svého velmi známého žokeje, Darrylla Paula Hollanda. Články o Evropském poháru žokejů vesměs uvedly, že se jednalo o nejbohatší rovinové dostihy v České republice, že se sjela zajímavá sestava žokejů a že se rovinové dostihy na české scéně zvedají. Uvedly samozřejmě pořadí a hovořily o vítězství kazašského talentu Bajuržana Murzabajeva. Připomněly také, že se dostihového dne účastnil i irský Jimmy Quinn, který o pražském mítinku sdělil, že proběhl ve výborné atmosféře a že je Chuchle velmi dobré závodiště.