Loni jel hvězdného Gordona Lorda Byrona v EJC Leram Million. Od druhé cesty do Prahy irský žokej Tadhg O’Shea ještě zvýraznil svůj status žokejské ikony. Nejprve získal 505. vítězství ve Spojených arabských emirátech a překonal rekord Richarda Hillse. V polovině dubna pak završil sedmý titul dubajského šampióna.

37letý O’Shea se tak po osmnácti letech strávených v Dubaji stal po všech stránkách nejúspěšnějším jezdcem v historii země.

„Nikdy se mi o podobných metách ani nesnilo, musím poděkovat mnoha trenérům a majitelům. Dubaj je šťastným místem pro mě i mou rodinu,“ prohlásil O’Shea.

Do Spojených arabských emirátů se kdysi dostal díky programu šejka Hamdana Al Maktúma, který sponzoroval čtyřměsíční dubajskou stáž pro nejlepšího učně Irska. O’Shea byl ve své vlasti šampionem žáků hned dvakrát v letech 2001 a 2002. Nabízené šance bezezbytku využil, čtyři roky působil jako jezdecká dvojka přímo v šejkově stáji.

Kromě Irska, Anglie a Dubaje se někdejší odchovanec trenéra Michaela Halforda představil i v Kataru, Bahrajnu, Turecku, Polsku a několik měsíců strávil i v Singapuru.

„Už bych na zimu nikam jinam než do Dubaje nejel. Říkával jsem, že Dubaj je mám druhým domovem, teď už je prvním. V Irsku jsme si postavili dům a rád se tam vracím, máme tam s rodinou pár chovných klisen, hříbat a ročků,“ vysvětluje.

V hlavní sezóně se sice nebrání i ježdění na britských závodištích, ale léto pragmaticky bere spíše jako možnost udržovat se v kondici před náročnou dubajskou zimou. „V Dubaji nekončíme dřív než v polovině dubna a zpátky tam musím být začátkem října, takže si nemůžu dělat iluze, že v Anglii a Irsku budu dostávat hodně rit. Je tady hodně tvrdě pracujících kluků, bojujících o každý dostih,“ dodal.

Image source: Twitter.com @OsheaTadhg