Sérii poutavých rozhovorů završujeme ještě posledním příspěvkem od pana Petra Drahoše, který je hlavním zástupcem pražského závodiště. Také jemu jsme položili několik málo otázek, aby se mohli čtenáři dozvědět, jak krásný pražský dostihový areál pohlíží na Evropský pohár žokejů.

 

Jak probíhají přípravy na Evropský pohár žokejů? Jak se musí závodiště nachystat na podobný poměrně velký mítink?

            Přípravy můžeme rozdělit na ty, co se odehrávají přímo na dostihové dráze, aby byla v co nejlepším stavu. To je samozřejmě dlouhodobá záležitost, protože to už se za poslední týden nebo čtrnáct dní příliš ovlivnit nedá. Teď už se jedná spíše o poslední kontrolu a vyrovnání případných nerovností. A potom přípravy dělíme na ty, které souvisí s prostory pro sponzory a diváky, aby byla všechna stanoviště připravena v co nejlepší formě.

Co říkáte sám za sebe na Evropský pohár žokejů po loňském úvodním ročníku? Jak se tento mítink v Chuchli uvedl?

            Já osobně jsem měl z této akce mírné obavy, jestli se podaří přesvědčit tolik skvělých jezdců, aby do Prahy přijeli. Dostat je na jedno místo ve stejný čas je velmi obtížné. Ale podařilo se to, odezva ze strany diváků i sponzorů byla skvělá. Nyní tu máme druhý ročník, na který se rozhodně všichni opět těší.

V čem je tento mítink pro závodiště v Chuchli mimořádný z vašeho pohledu?

            Mítink je mimořádný hlavně z evropského hlediska, protože se nikde jinde podobná akce nekoná. Umožňuje jezdecké porovnání velmi dobrých žokejů z celé Evropy na jednom místě. Například ze Švédska, Francie, Slovenska, Španělska, Kazachstánu, Irska a dalších zemí, takže se jedná o poměrně atraktivní a neobvyklou akci. Jezdci se na turfu snaží předvést co nejlepší výkony, a proto je celá podívaná na Evropský pohár žokejů skvělá.           

Národů skutečně přijede celkem 12, takže je rozhodně z čeho vybírat. Máte mezi žokeji v nominaci nějaké oblíbence nebo favority?

Mými oblíbenci jsou samozřejmě hlavně Češi. Člověk jim v domácím prostředí přeje. Skvělý žokej je podle mě Théo Bachelot, dále zcela určitě domácí Václav Janáček, který momentálně jezdí ve Španělsku a Francii. Nezapomínejme ani na legendu Geralda Mossého, těch výborných jezdců je v nominaci celá řada.

Pojďte závěrem jako ředitel Velké Chuchle pozvat diváky a vzkázat jim nějaké užitečné rady a tipy na sobotu.

Budeme moc rádi za každého diváka, který na mítink přijde. Loni jich bylo přes 5 tisíc, takže doufáme, že se jich přijde podívat letos ještě více. Připravujeme se na návštěvníky ze všech sil a těšíme se na ně. Pokud někdo zváží přijet na závodiště vlakem, určitě udělá dobře, protože logistika směrem k závodišti není v současné době dokonalá, zejména ve smyslu parkování. Všem návštěvníkům doporučujeme přijet o půl hodiny až hodinu dříve před oficiálním začátkem dne ve 12 hodin, aby se v klidu dostali na závodiště, popř. občerstvili a byli připraveni sledovat krásné a napínavé dostihy.