Osmiletý bělouš Shining Emerald, který se zúčastnil loňského EJC Leram Million v Praze, na Velikonoční pondělí upoutal pozornost německé dostihové scény, když pod žokejem Jozefem Bojkem zvítězil v listed sprintu Grosser Preis der Privatbank ODDO BHF (1200 m, 25 000 Euro) v Hannoveru. Svěřenec trenéra Andrease Wöhlera tak po dlouhých třech letech dosáhl úspěchu na blacktype scéně.

Veterán, kterého jeden z nejvýznamnějších majitelů současnosti Jaber Abdullah těsně před loňskou cestou do Velké Chuchle prodal stáji UNIA, si jistě o 3/4 délky poradil s kvalitním polem i rychlou dráhou.

Připomněl tak éru, ve který byl na krátkách distancích v Německu prakticky neporazitelný. V roce 2015 si pod Eduardem Pedrozou připsal Goldene Peitsche (Gr.2), dvakrát zvítězil také v Silberne Peitsche.

„Když jsme loni hledali pro Shining Emeralda nového majitele, protože si nikdo nepřál, aby sympatický bělouš musel od nás odejít, zasáhl Werner Krüger ze stáje UNIA. A Shining Emerald teď pro něj získal první vítězství v blacktype po 25 letech činnosti stáje. Máme z toho obrovskou radost,“ uvedl trenér Wöhler na svých internetových stránkách.

Shining Emerald nyní vlastní přihlášky do vrcholných sprintů v Berlíně, Baden Badenu a Drážďanech. Uzávěrka přihlášek na Evropský pohár žokejů, jehož pátý ročník se poběží v sobotu 28. září v Praze, je 30. května.