Určitě nepatří k vrcholům německé sezony, ale “Grosser Preis” v německém přímořském městě Bad Doberan má zvláštní atmosféru. Letošní ročník jedničkového dostihu na sezónní dráze nedaleko pobřeží Baltského moře ovládl v sobotu Filip Minařík na osmiletém Doinyovi, šestém z loňského EJC Lokotrans Middle.

 

“Jezdím sem od roku 1996 a tenhle dostih jsem vždycky chtěl vyhrát,” řekl Minařík místním novinářům.

 

Valach ze stáje a tréninku Christiana Zschacheho, který s ním loni cestoval i do Velké Chuchle, v dramatickém finiši porazil o krátkou hlavu favorita Ronalda.

 

V sedle druhého v cíli byl dvojnásobný vítěz Evropského poháru žokejů Bauyržan Murzabajev, který se už řadu týdnů přetahuje s Maximem Pecheurem o vedení v německém šampionátu. Momentálně vede Murzabajev 67:59.

 

“Byl tu strhující dostih, určitě i pro diváky. V jedné chvíli jsem myslel, že Bauyržana už neporazíme. Posledních 100 metrů byl takový hluk, že se snad otřásala i dráha,” dodal Minařík.

 

Na přihláškách letošního ročníku Evropského poháru žokejů, který se poběží 28. září, zatím Doinyo chybí. Loni však byl dohlašován až v dodatečném termínu.