Nominace jezdců pro pátý ročník Evropského poháru žokejů je kompletní. Přijede dvanáct různých žokejů z deseti zemí, vůbec poprvé budou v akci i domácí držitelé divokých karet, kteří zasáhnou do dění v dostizích, kde poběží více koní.

Dvanáct špičkových jezdců z deseti různých zemí se představí v rámci pátého ročníku Evropského poháru žokejů (EJC) v sobotu 28. září na závodišti Velká Chuchle. Kromě již oznámené hlavní hvězdy Christophe Soumillona přijedou další žokejové zvučných jmen.
Ir Colm O’Donoghue strávil dvě dekády ve službách impéria Coolmore a trenéra Aidana O’Briena, pro které zvítězil mimo jiné v Irském derby či anglickém Oaks. Velkým jménem je i padesátiletý Nizozemec Adrie de Vries, který má na kontě četné úspěchy z Evropy, Blízkého východu i Japonska.
Francii bude reprezentovat člen mladé jezdecké generace, vítěz Prix du Jockey Club Antoine Hamelin. Pod britskou vlajkou se podruhé v historii EJC představí světoběžník Fergus Sweeney, který letos slavil velké úspěchy v Polsku a plánuje v listopadu ukončit kariéru.
Do Prahy se vrací i dvojnásobný vítěz EJC Bauyržan Murzabajev, který s náskokem vede německý šampionát. Ani tentokrát EJC nevynechá Švéd Per-Anders Graberg a velké popularitě u domácího publika se těší také Panaman Eduardo Pedroza. Na tři roky staré jedničkové vítězství se Sirem Sunem se pokusí navázat Španěl Roberto-Carlos Montenegro (Španělsko).
Velmi silnou sestavu bude mít i domácí reprezentace. České barvy budou hájit tři historicky nejúspěšnější žokejové Filip Minařík, Václav Janáček a Jiří Palík.
V dostizích, kde bude startovat více než dvanáct koní, doplní mezinárodní sestavu nominovaných žokejů tři držitelé divokých karet. Vůbec poprvé se této role zhostí úřadující šampion David Liška, Jiří Chaloupka a Radek Koplík.

Nominace EJC 2019

Adrie de Vries (Nizozemsko)
Per-Anders Graberg (Švédsko)
Antoine Hamelin (Francie)
Václav Janáček (ČR)
Filip Minařík (ČR)
Roberto-Carlos Montenegro (Španělsko)
Bauyržan Murzabajev (Kazachstán)
Colm O’Donoghue (Irsko)
Jiří Palík (ČR)
Eduardo Pedroza (Panama)
Christophe Soumillon (Belgie)
Fergus Sweeney (Velká Británie)

„Divoké karty“

David Liška
Jiří Chaloupka
Radek Koplík