V rámci zářijového Evropského poháru žokejů 2016 bude opět na programu charitativní akce na podporu projektů organizace Dejme šanci dětem o.p.s. Nejprve nám dovolte společnost krátce představit. Organizace pomáhá dětem a mladým lidem z dětských domovů na jejich cestě k samostatnosti. Usnadňuje jim úspěšné začlenění do společnosti po opuštění dětského domova. Hledá pro děti podporovatele, patrony, přátele, zaměstnavatele a dárce.

Ve spolupráci s vedením dětských domovů zařazuje do svých projektů děti, pro které je její a klidně i Vaše podpora potřebná. Hlavními prioritami jsou transparentnost a profesionalita při vykonávání veškeré své veřejně prospěšné činnosti. Významní patroni společnosti jsou a byli například Vladimír Hron, Lucie Benešová, Bára Špotáková nebo Dalibor Gondík.

Hlavním cílem je učinit heslo „DEJME DĚTEM ŠANCI“ synonymem možnosti podpořit konkrétní dítě z dětského domova, které Vás něčím zaujme a to takovou formou, která je pro Vás přijatelná jak z lidského hlediska, tak finančně. Projekty organizace jsou koncipovány tak, aby opravdu pomohly potřebným. Společnost nechce být závislá na grantech a její projekty uzpůsobovat a měnit podle aktuálních grantových výzev. Financování činnosti organizace je proto založeno zejména na podpoře z řad fyzických a právnických osob.

Jak je možné konkrétně pomoci dětem prostřednictvím Dejme šanci dětem o.p.s.

1) Obecným dobrovolným příspěvkem
2) Dárcovskou sms
3) Dobrovolným příspěvkem na daný konkrétní projekt
4) Koupí reklamního předmětu
5) Příspěvkem na podporu konkrétního dítěte
6) Nabídkou ubytování či zaměstnání pro děti opouštějící dětské domovy

Více informací na: https://www.dejmedetemsanci.cz/

Jak se zapojí pořadatelé Evropského poháru žokejů do dané charitativní akce? Vyhlásí možnost dobrovolného příspěvku, sami nemalou sumou přispějí a informují o možnosti příspěvku také VIP hosty dostihového dne, kteří obvykle rovněž rádi přispějí na dobrou věc. Loni přispěli pořadatelé mítinku sumou 50 000 korun.  Proto pokud máte možnost, buďte také součástí společenské odpovědnosti a podpořte dobrou lidskou věc.