Hned v úvodním ročníku Evropského poháru zazářil. Nebral sice zlato, ale za svým krajanem Cristianem Demurem zaostal pouhé dva bodíky, a obsadil tak druhou nejvyšší metu. Kdo vydařený dostihový mítink loni v září sledoval, ví, že není řeč o nikom jiném než Umbertu Rispolim. Přijede zase! A nejenom to, na české publikum se opět těší a natočil pro něj video rozhovor.

Rodák ze San Severina se začal učit dostihovým jezdcem teprve v roce 2005, ale už brzy dokázal velké věci. V roce 2009 získal první ze svých dvou titulů italského šampióna a hned se zapsal do historie, když s počtem 245 vítězství překonal letitý národní rekord Gianfranca Dettoriho v počtu vyhraných dostihů za jednu sezónu. Také v dalších letech vyhrál přes 200 dostihů ročně a cestoval po světě.

Dvě sezóny pracoval pro Marca Bottiho v Newmarketu, později se přesunul k Mikelu Delzanglesovi do Francie a průběžně hostoval například v Japonsku, Hongkongu či na Mauriciu. Na úrovni grupy 1 se prosadil nejen v Itálii a Francii, ale i na velmi prestižní asijské půdě v Japonsku a Hongkongu. Jako člen silné jezdecké generace se usadil ve francouzské špičce a všude, kam přicestuje, patří mezi populární žokeje a na dráze budí respekt.

Loňský mítink v Praze byl příjemnou zkušeností, byl jsem velmi spokojen s organizací Evropského poháru žokejů. Organizátoři odvedli dobrou práci, škoda, že jsem nedokázal vyhrát. Neměl jsem tolik štěstí, ale letos se zúčastním znovu a snad konečně zvítězím. Je důležité se zúčastnit takové akce a čest a doufám, že každý další ročník bude jenom lepší a lepší,” hodnotil loňský úvodní ročník Evropského poháru žokejů italský šampion Rispoli.

Pro nás žokeje na evropské úrovni je důležité vidět další dostihové dráhy v Evropě, protože převážně zůstáváme v Německu, Francii a Anglii. V Praze je vidět velký posun dopředu a doufám, že se této akci dostane každým rokem větší podpory. Takže vážení přátelé, uvidíme se 24. září v Praze,” dodal italský sympaťák Umberto a pozval širokou veřejnost na nadcházející jedinečný mítink do Chuchle.