Nejtalentovanější mladý jezdec působící v Česku! To je Bajuržan Murzabajev a i on se představí už za měsíc na výjimečné dostihové akci v pražské Chuchli. Na našem území kroutí mladý Kazach pátou sezónu. Narodil se v kazašské vesnici Čubar a první zkušenosti s koňmi čerpal na hipodromu v největším městě země Almaty, kde se jako mladík specializoval na tradiční alambajku, tedy vytrvalecké dostihy plnokrevníků na 20 kilometrů.

Na základě kazašských kontaktů se před šesti lety dostal do Česka k trenérovi Arslangireji Šavujevovi a v červenci 2012 se už radoval z prvního vítězství. Zpráva o Murzabajevově talentu se mezi domácími trenéry rychle rozkřikla a mladý žokej od té doby sbírá jeden úspěch za druhým. V posledních třech sezónách vyhrál šampionát žokejů a pro svého „šéfa“ už jezdil celou řadu třídových koní jako Meandre, Dux Scholar, Limario či Aldar.

V posledních třech sezónách začal spolupracovat i s trenérem Václavem Lukou, na jehož koních absolvoval několik startů ve Francii. Jeho dalším snem je prosadit se jednou právě na závodištích západní Evropy. Za tímto cílem zatím směřuje postupnými kroky , loni překročil první stovku vítězství a triumfoval v klasických Velké jarní ceně a Oaks. Jeho silnou stránkou je klidná psychika a velká vůle posouvat se jezdecky dál.

Také v sezóně 2016 sbírá Bajuržan jeden úspěch za druhým. Nejen v Mostě, Karlových Varech a Bratislavě už stačil letos kazašský žokej zářit v nejlepším možném světle. Brzy to vypukne! V sobotu 24. září všichni přijďte do pražské Chuchle, kde se od 12:00 uskuteční druhý ročník LOKO TRANS Evropského poháru žokejů 2016. Velice se těšíme na Vaši účast na mimořádné sportovní, kulturní a společenské akci! Pište s námi nové dějiny unikátního dostihového projektu i letos!