První dostih startuje za:

Celý článek

Na začátku byla společná vize: Generálním partnerem EJC zůstává Leram

14 Zář, 2021 / 0

Generálním partnerem sedmého ročníku Evropského poháru žokejů (EJC), který se koná v sobotu 25. září v Chuchle Areně Praha, je společnost Leram. Ta podporuje nejbohatší mítink české rovinové sezony od samého začátku a stála u jeho zrodu v roce 2015.

 

O vřelém vztahu generálního partnera ke koním a dostihovému sportu svědčí i to, že kromě všestranné podpory EJC a titulární záštity nad hlavním dostihem EJC Leram Million o 1,2 milionu korun je Leram každoročně zastoupen i na dráze prostřednictvím koní ve vlastních černo-červených barvách.

 

„Za Evropským pohárem žokejů stojí obětaví partneři a Leram má na úspěchu celého projektu klíčovou zásluhu. Majitel Milan Kříž pomohl tento příběh vybudovat od samého začátku a bez jeho vize a podpory by se nám nikdy nepodařilo mítink se špičkovými mezinárodními žokeji v této podobě uspořádat,“ řekl za pořadatele EJC Tomáš Machovský.

 

Společnost LERAM s.r.o. byla založena v roce 2002. Od počátku se zabývá poskytováním lékárenských služeb a distribucí léčiv, v posledních letech se věnuje také skladování léčivých přípravků a zdravotnických prostředků.

 

Za stejnojmennou stáj běhaly v nedávné minulosti hvězdy jako Wireless, Phu Hai, Ventaron, Merbela a mnozí další. Mezi přihlášenými do letošního EJC Leram Million je sedmiletý Troizilet, vítěz z roku 2018. Reprezentanti Leramu se pravidelně prosazují na prestižní francouzské scéně, ale dokázali získat i hattrick na slovenském mítinku Turf Gala. Dvorním trenérem Leramu je Václav Luka mladší.

 

Evropský pohár žokejů se v minulých letech opíral o dvojici generálních partnerů, Leram a skupinu Loko Trans. Pro rok 2021 je samostatným hlavním partnerem Leram. „Skupina Loko Trans nadále Evropský pohár žokejů podporuje a velmi si vážíme toho, že zůstává naším partnerem,“ dodal Machovský.

 

Foto: Nicole Halešová